آشنایی با DAS های جدید HPE

DAS های اچ پی ای سری D3000 ، ذخیره سازی است که با هزینه مطلوب ظرفیت بسیار بالایی تا ۹۶۰TB را در نهایت کارایی و اطمینان به شما ارائه می دهد.

DAS در تعریف کلی به محفظه ایی گفته می شود که تعدادی هارد جهت ذخیره سازی روی آن نصب شود، به نوعی که مجموع ظرفیت هاردها فضای اشتراکی بزرگی را در اختیار شما قرار می دهد، DAS ها بصورت مستقیم به سرور متصل شده لذا نحوه ارتباط با سرور و کنترلرها، کابل های ارتباطی و سایر اجزا همه در سرعت انتقال دیتا به ذخیره ساز موثر می باشد، بنابراین انتخاب ذخیره ساز مناسب و با کارایی بالا تاثیر بسزایی در شبکه شما دارد.

DAS های سری D3610/D3710 در واقع نسخه تکامل یافته D3600/D3700 می باشد که بطور ویژه ایی برای نسل جدید اچ پی Gen 10 طراحی گردیده است، در ذیل امکانات و تفاوت های آن را بررسی خواهیم کرد.
1-D3610/D3710 هر کدام به ترتیب از ۲۵ عدد هارد دیسک SFF و دیگری از ۱۲ عدد هارد دیسک LFF پشتیبانی می کند.
2-سری D3610-D3710 از سرعت انتقال دیتا با ۱۲Gb/s پشتیبانی می نماید که فرایند انتقال دیتا را بسیار سرعت می بخشد.
3- در سریهای جدید پارت نامبرهایی برای راحتی کاربران ارایه گردیده که شما می توانید DAS مورد نیاز خود را بصورت یک بسته همراه با هارد و ظرفیت مورد نیاز خود تهیه نمایید. این ذخیره ساز از هاردهای SAS و SATA پشتیبانی می نماید و در بسته ارایه شده از هارد های سری ذخیره ساز که مناسب برای کاربری ۲۴ ساعته می باشد استفاده شده است.
4- بهرگیری از نرم افزار HPE Store Virtual VSA که به همراه ۱TB ظرفیت بصورت رایگان با لایسنس سه ساله در اختیارشما قرار می گیرد که می توانید از قدرت مجزا سازی بصورت بهینه در این ذخیره سازها استفاده نمایید.
5-برای مدیریت این ذخیره ساز نیازی نیست شما یک متخصص باشید فقط دانش اولیه IT کافی می باشد، D3610/D3710 از HPE Smart Drive Carrier پشتیبانی می نماید و شما با بهرمندی از نرم افزار های مدیریتی HPE Systems Insight Manager and HPE Array Configuration Utility (ACU) به راحتی می توانید ذخیره ساز خود را کنترل نمایید.
6- می توان تا ۸ عدد از این دستگاه ها را با هم و فقط با یک کنترلر در قالب یک فضا استفاده نمایید و این به معنای ظرفیت فوق العاده بالا با هزینه مقرون به صرفه می باشد.